Lista aktualności Lista aktualności

By las był czysty

Światowy Dzień Ziemi - krótkie podsumowanie

Tegoroczne obchody „Światowego Dnia Ziemi” był to czas, kiedy zarówno dzieci, młodzież i dorośli postanowili aktywnie troszczyć się o nasze środowisko. Ta akcja to dobra okazja do popularyzacji idei ochrony przyrody, wiedzy ekologicznej i dobrych postaw ekologicznych. Uczestników chętnych do obchodzenia tego święta nie trzeba było specjalnie przekonywać, że piękny las to czysty las!

Głównym zadaniem Międzynarodowego Dnia Ziemi jest przybliżenie społeczeństwu problemów związanych z ekologią, upowszechnianie czystych technologii oraz szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem mieszkańców Ziemi. Święto to na świecie obchodzone jest od 1970 r., w Polsce od 1990 r., zawsze 22 kwietnia.

Pracownicy Nadleśnictwa Szklarska Poręba przyłączyli się do lokalnych akcji sprzątania świata. Podczas piątkowego popołudnia 20 kwietnia, po wspaniałej akademii ku czci naszej planety, wraz z przedszkolakami z Przedszkola nr 2 w Szklarskiej Porębie ruszyliśmy w teren z uśmiechem na twarzach, piosenką, okrzykami oraz workami na śmieci. Był to bardzo pracowity spacer, podczas którego zebraliśmy mnóstwo śmieci.

Podczas sobotniej akcji 21 kwietnia „Wielkie Sprzątanie Szklarskiej Poręby”, której głównym organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie a której hasło przewodnie brzmiało ”Świat w twoich rękach”, kontynuowaliśmy sprzątanie z równie wielkim entuzjazmem. Pogoda na szczęście dopisała - udało się posprzątać kolejne skrawki naszego otoczenia.

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy przyczynili się do tego, że wokół nas jest czyściej i piękniej. Pamiętajmy, jeśli chcemy aby nasza Planeta Ziemia była czysta i zdrowa musimy się o nią troszczyć przez cały rok – każdy na swój sposób - drobnymi krokami i dobrymi nawykami!