Lista aktualności Lista aktualności

Gospodarka wodna w lasach

26 listopada 2018 r. uczestniczki Dolnośląskiego Obywatelskiego Uniwersytetu III Wieku wysłuchały wykładu Ryszarda Majewicza – specjalisty ds. gospodarki wodnej w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Ryszard Majewicz przedstawił prezentację pt. „Gospodarka wodna w lasach”. Było to wyzwanie dla prelegenta, ponieważ język wystąpienia musiał być przystosowany do grona odbiorców, niezaznajomionych z terminologią używaną w gospodarce wodnej i leśnej.     

Na początku swojego wystąpienia prelegent wprowadził słuchaczki w podstawowe definicje dotyczące przedstawianego zagadnienia. Następnie zaprezentował w jaki sposób zarządzenie systemami wodnymi wygląda w Lasach Państwowych. Dodatkowo w trakcie wypowiedzi wytłumaczył i podkreślił jak ważne zależności występują między ekosystemem leśnym
a gospodarką wodną. Szczególny nacisk w trakcie prezentacji został nałożony na normy prawne
w stosunku do zarządzania wodami. W trakcie wystąpienia nie zabrakło odniesień do projektów, które były i są realizowane na terenie miasta Wrocław, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestniczek wykładu. 

Wykład zakończył się dyskusją i wyrazami wdzięczności za wytłumaczenie i przybliżenie niezwykle ważnego tematu dla mieszkańców Wrocławia, gdzie bliskość wody jest odczuwana na każdym kroku.