Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy rywalizowali w Biegu Piastów.

Za nami kolejna, bo już XXIII edycja Biegu Leśników oraz XVI Mistrzostw Polski Pracowników Lasów Państwowych w ramach Biegu Piastów. Ponownie Polana Jakuszycka wypełniła się sympatykami biegów narciarskich z Polski i z zagranicy.

Zawody były zorganizowane jak zwykle na najwyższym poziomie. Niewątpliwą atrakcją zarówno dla zawodników jak i kibiców był start Justyny Kowalczyk w sobotę na dystansie 50 km. Sportowe emocje i pozytywną energię czuć było na każdym kilometrze każdej z przygotowanych taras mimo mało sprzyjającej pogody. Zawodników dopingowali kibice oraz ich rodziny i przyjaciele. Leśnicy mierzyli się na wszystkich dystansach, jednak Bieg Leśników oraz Mistrzostwa Pracowników LP obejmowały trasę na 25 km stylem klasycznym.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali: Paweł Górski – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, Jerzy Majdan – Nadleśniczy Nadleśnictwa Szklarskiej Poręby, Zyta Bałazy – emerytowana Nadleśniczy Nadleśnictwa Szklarskiej Poręby i współtwórczyni oraz wieloletnia organizatorka „Biegu Leśników” oraz Mistrzostw Polski Pracowników LP w narciarstwie biegowym. O niezapomnianą i radosną część uroczystości postarał się Edward Marszałek z RDLP w Krośnie, który odczytał swój poemat wychwalający odbywający się już po raz XXIII Bieg Leśników.

Poniżej  ranking najlepszych leśników w poszczególnych konkurencjach:

XXIII Bieg Leśników - Puchar Dyrektora Generalnego LP - panie:

 1. Anna Kulik
 2. Agata Tomaszewicz
 3. Dominika Żagan

XXIII Bieg Leśników - Puchar Dyrektora Generalnego LP - panowie:

 1. Piotr Michałek
 2. Sylwester Tomaszewicz
 3. Sylwan Barcz

XVI Mistrzostwa Polski Pracowników LP w Narciarstwie Biegowym - Puchar Dyrektora RDLP we Wrocławiu - panie:

 1. Anna Kulik
 2. Agata Tomaszewicz
 3. Katarzyna Szczerbicka

XVI Mistrzostwa Polski Pracowników LP w Narciarstwie Biegowym - Puchar Dyrektora RDLP we Wrocławiu - panowie:

 1. Sylwester Tomaszewicz
 2. Sylwan Barcz
 3. Mateusz Mandziuk

Nadleśnictwo Szklarska Poręba, które z roku na rok pnie się coraz wyżej w poziomie organizacji zawodów, również i w tym sezonie nie zawiodło.  Nadleśnictwo przygotowało dla zawodników całą wioskę sportową, w której zawodnicy mogli odebrać swoje pakiety zawodnicze, a po biegu odpocząć oraz cos przekąsić. Było to również najlepsze miejsce do integracji zawodników i kibiców, gdzie dzielono się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tras biegowych, relacjonowano doświadczenia z samego biegu oraz oczekiwano na wyniki końcowe po ukończeniu zawodów.

Do zobaczenia za rok!