Lista aktualności Lista aktualności

Nie dla crossowców w naszych lasach

Dzięki działaniom lwóweckiej Straży Leśnej (blisko współpracującej z jeleniogórskimi policjantami) zatrzymano crossowców, którzy nielegalnie jeździli po lasach Kotliny Jeleniogórskiej.

Kolejni crossowcy wraz z przewodnikiem zostali zatrzymani przez policjantów współpracujących ze strażnikami posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Lwówek Śląski. Wspólną akcję prowadzono w lasach Kotliny Jeleniogórskiej, a zatrzymań dokonano na obszarze miejscowości Czernica oraz Płoszczyna.

Grupa 4 zatrzymanych crossowców okazała się obywatelami Austrii. Zostali oni ukarani mandatami na łączną kwotę 2000 zł. Polski przewodnik grupy za popełniony czyn odpowie przed sądem.

Ujawnianie wykroczeń polegających na nielegalnym poruszaniu się crossami po lasach, a w dalszej kolejności całkowite wyrugowanie tego zjawiska z obszarów leśnych jest głównym celem zainicjowanej współpracy Posterunków Straży Leśnej Nadleśnictw: Lwówek Śląski, Jawor, Złotoryja, Śnieżka oraz Szklarska Poręba z jeleniogórską Policją. Obie służby wspólnie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie jeżdżących po lasach oraz górskich szlakach quadów i pojazdów motocyklowych, które stwarzają realne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników obszarów leśnych.

21 maja 2018 roku policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze strażnikami leśnymi z Lwówka Śląskiego, Jawora, Złotoryi, Kowar i Szklarskiej Poręby przeprowadzili w Kotlinie Jeleniogórskiej działania wymierzone przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi. Kierujący takimi pojazdami wjeżdżając do lasu łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne. Wspólne działania leśników i policjantów zapobiegają niszczeniu przyrody oraz przyczyniają się do tego, że spacerowicze w lesie czują się bezpieczniej i nie narzekają na hałas.