Lista aktualności Lista aktualności

Za rok leśnicy z Europy wystartują w Dusznikach-Zdroju!

W 2020 roku Polska będzie organizatorem 52 edycji Europejskich Zawodów Biathlonowych Leśników EFNS. Zawody odbędą się na terenie Nadleśnictwa Zdroje w Duszniki Arenie (obiekt na Jamrozowej Polanie). Już dziś serdecznie zapraszamy !

W 1969 roku po raz pierwszy zorganizowano Europejskie Leśne Zawody w Biathlonie (EFNS). Ta tradycyjna, z ponad półwieczną historią, rywalizacja sportowa stwarza możliwość spotykania się leśników z całej Europy, którzy swój wolny czas z radością poświęcają narciarstwu biegowemu. Każdego roku w zawodach uczestniczy około 1 000 osób związanych z sektorem leśnym. Biegi narciarskie oraz biathlon wzbudzają coraz większe zainteresowanie, zarówno wśród osób uprawiających ten sport jak i kibiców. W biathlonie nie tylko liczy się szybkość na trasie, ale również celność w strzelaniu z broni sportowej. Oprócz rywalizacji sportowej arena zawodów staje się tez miejscem spotkań oraz platformą wymiany doświadczeń z zakresu leśnictwa dla setek uczestników Zawodów EFNS, którzy zjeżdżają się na tych kilka dni z wszystkich zakątków Europy.

W tegorocznej edycji zawodów, która odbywała się w  Arberland w Niemczech uczestniczyli nie tylko polscy zawodnicy. W gronie obserwatorów zawodów znaleźli się przedstawiciele RDLP we Wrocławiu, pracownicy CILP-u oraz przedstawiciele SITLiD-u - by w przyszłym roku  jako organizatorzy zawodów sprostać oczekiwaniom uczestników i zapewnić profesjonalny poziom wydarzenia. Zawodnicy mierzyli się na trasach biegowych, a przyszłoroczni organizatorzy uczestniczyli w spotkaniach z zarządem EFNS-u oraz podpatrywali elementy organizacyjne.

Podczas ceremonii zamknięcia zawodów w  Arberland przedstawicielom Lasów Państwowych oficjalnie przekazano flagę zawodów EFNS oraz uroczyście zaproszono wszystkich uczestników na kolejne, 52. zawody do Polski, do Dusznik Zdroju.