Lista aktualności Lista aktualności

Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu "Karp w Lesie"

To już stało się tradycją. W niedzielę 7 października, jak w latach ubiegłych, na gości w Rudzie Żmigrodzkiej oczekiwało mnóstwo atrakcji związanych ze Żmigrodzkim Festiwalem Karpia i Lasu "Karp w Lesie", który zorganizowany został przez Gminę Żmigród oraz Nadleśnictwo Żmigród.

Wśród liczbnych wystawców na festiwalu nie mogło zabraknąć stoisk edukacyjnych Lasów Państwowych. Wystawiły się nadleśnictwa: Lwówek Śląski, Świeradów, Milicz, Żmigród, Świdnica oraz Oborniki Śląskie. Leśnicy wspaniale radzili sobie z edukacją leśną, wpisując sie tegoroczną kampanię promocyjną Lasów Państwowych "DLA LASU, DLA LUDZI”.

Atrakcje, które przygotowano, budziły ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci i młodzieży jak i wsród dorosłych. Czekały na nich np.: gra terenowa ,,grzybobranie”,  żywa lekcja przyrody z ptakami drapieżnymi, kreatywne budowanie zwierząt z drewna,  zajęcia związane z ochroną klimatu Leśne Gospodarstwa Węglowe, nauka gatunków drzew czy poznawanie tropów zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, w którym można było zasmakować produktów pochodzących z lasu w ramach programu ,,Dobre z lasu”. Gmina Żmigród również zachęcała do skorzystania ze swoich stoisk na których można było spróbować karpia milickiego.

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Paweł Górski, Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Żmigród Klaudiusz Bury w ramach projektu „Eko-historia” posadzili pamiątkowego dęba z okazji rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.