Asset Publisher Asset Publisher

„1000 drzew na minutę” - wspólnie posadzono las

W sobotę 22 kwietnia 2017 r. Nadleśnictwo Miękinia zaprosiło społeczność lokalną na Święto Lasu połączone z akcją „Sadzimy 1000 drzew na minutę”.

Hasło „Sadzimy 1000 drzew na minutę" wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe przez liczbę minut upływających w okresie jednego pełnego roku.

Święto Lasu w Miękini miało charakter otwarty. W sadzeniu udział wzięli uczniowie szkół, myśliwi, pszczelarze, samorządowcy, studenci uniwersytetu III wieku, policjanci, strażacy, pracownicy zakładów pracy oraz rodziny z dziećmi.

Posadzono 15 tysięcy drzewek sosny, buka, modrzewia i drzew owocowych na powierzchni ok. 2 hektarów. Sadzenie zakończyło się wspólną biesiadą połączoną z pokazem historycznym zatytułowanym „Stare rzemiosła". Wszyscy chętni otrzymali od leśników z Miękini certyfikaty sadzenia drzew.

Organizatorami całego wydarzenia było Nadleśnictwo Miękinia przy udziale Polskiego Towarzystwa Leśnego. Już teraz organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia drzew za rok.