Asset Publisher Asset Publisher

Nowa infrastruktura turystyczna

Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka powiększyło infrastrukturę turystyczną o kilka nowych obiektów.

W ostatnich dwóch latach Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka powiększyło infrastrukturę turystyczną o kilka nowych obiektów: wiat turystycznych oraz zadaszonych ławostołów.

Największy z obiektów funkcjonuje już od ponad roku na polanie zwanej potocznie przez mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej „Rykowiskiem”, usytuowanej tuż przy drodze Bystrzyca Kłodzka – Wyszki. Wiata pomieści nawet 80 osób siedzących. Od 6 lat w tym miejscu są organizowane przez nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka zawody sportowe „ O Puchar Jesieni”, w konkurencjach: nordic walking, terenowy bieg górski oraz bieg dla najmłodszych. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku zapraszamy 29 września, na VII już edycję zawodów. Wkrótce szczegóły na naszej stronie.

Kolejne dwie wiaty powstały pod koniec 2017 roku w miejscowościach: Spalona oraz Pokrzywno. Spalona to coraz prężniej rozwijający się ośrodek sportów zimowych, przede wszystkim narciarstwa biegowego. Poza okresem zimowym wiata będzie służyć turystom pieszym oraz licznym rowerzystom.

Na końcu wsi Pokrzywno wyposażenie, zagospodarowanego już od wielu lat, miejsca turystycznego powiększyło się o nową wiatę. Miejsce chętnie odwiedzają turyści piesi, rowerzyści oraz goście uzdrowiska Polanica Zdrój. Nieopodal wiaty przebiega „szlak serduszkowy”, będący siecią szlaków pieszych wytyczonych wokół miasta Polanicy Zdrój.

Dwa zadaszone ławostoły znajdują się przy szlakach turystycznych i służą turystom do odpoczynku, przeważnie w razie niekorzystnej pogody. Jeden z nich znajduje się niedaleko miejscowości Pokrzywno, na drodze Stanisława, blisko grobu Friedricha Wrede. Drugi zbudowany został na samym szczycie Jagodna, jednego z najwyższych szczytów Gór Bystrzyckich.

Zapraszamy do korzystania z nowych udostępnionych dla Państwa obiektów, z poszanowaniem zasady: „opuść miejsce w stanie, w jakim chciałbyś go zastać kolejnym razem”.