Asset Publisher Asset Publisher

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora RDLP we Wrocławiu

29 czerwca w Dłużynie Dolnej odbyły się po raz dwudziesty piąty Zawody Strzeleckie Leśników o Puchar Dyrektora RDLP we Wrocławiu. Jak co roku, impreza zgromadziła liczne grono strzelców z podległych nadleśnictw – w sumie ponad stu uczestników z dwudziestu ośmiu jednostek.

Zawody oficjalnie otworzył Zastępca Dyrektora Paweł Górski wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Pieńsk Mariuszem Jędrzejczakiem.

Po krótkim przypomnieniu zasad bezpieczeństwa przez kierownika zespołu ds. łowiectwa, a zarazem sędziego głównego zawodów Adama Dziubackiego, część oficjalna dobiegła końca. Nadszedł czas sportowej rywalizacji - strzelcy tradycyjnie mierzyli swe siły w wieloboju myśliwskim a emocje podgrzewane były nie tylko przez upalną tego dnia pogodę, ale także dzięki szybko zapełniającej się  tablicy wyników. Pomiędzy konkurencjami leśnicy mogli próbować swoich sił w nowatorskim strzelaniu parcourowym, co cieszyło się sporym zainteresowaniem i stanowiło prawdziwą weryfikację strzeleckich umiejętności.

Tradycją stało się już gościnne uczestnictwo dyrekcji sąsiednich – w tym roku odwiedziła nas reprezentacja RDLP w Katowicach na czele z Zastępcą Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej Hubertem Wiśniewskim. Było nam niezmiernie miło gościć sąsiadów – podtrzymywać przyjazne stosunki, a także podpatrywać świetnych strzelców. Należy także dodać, że o oprawę muzyczną zawodów, dzięki uprzejmości Nadleśniczego Jacka Kramarza, zadbał zespół sygnalistów Nadleśnictwa Złotoryja.

Po paru godzinach zmagań, wyłonieni zostali najlepsi strzelcy:

Tomasz Grocholski – pierwsze miejsce indywidualnie

Leszek Kraśniewski – drugie miejsce indywidualnie

Wacław Biereśniewicz – trzecie miejsce indywidualnie

 

Nadleśnictwo Żmigród w składzie: Leszek Kraśniewski, Dariusz Kraśniewski i Dariusz Reka  - pierwsze miejsce drużynowo

Nadleśnictwo Milicz w składzie: Paweł Chudziński, Michał Paterek, Michał Nowak - drugie miejsce drużynowo

Nadleśnictwo Świdnica w składzie: Wacław Biereśniewicz, Marcin Calów, Jerzy Chabros - trzecie miejsce drużynowo

 

Sylwia Sobczak – pierwsze miejsce w konkurencji pań

 

Zenon Adamiak – pierwsze miejsce w konkurencji kierowników jednostek – ex aequo z  Marcinem Calowem – zadecydował lepszy wynik w konkurencjach kulowych

 

Piotr Sawkowicz – pierwsze miejsce w konkurencji leśniczych ds. łowieckich

 

Tomasz Grocholski – najlepszy wynik w konkurencji kulowej

 

Dariusz Wojtaszuk – najlepszy wynik w konkurencji śrutowej

 

Pełną fotorelację z zawodów  można obejrzeć na profilu FB Strzelnicy Lupus tutaj:  

https://www.facebook.com/lupuszgorzelec/