Asset Publisher Asset Publisher

DRZEWKA DLA ZIELONEGO WROCŁWIA ZA MAKULATURĘ I ELEKTROŚMIECI

XVIII I XIX EDYCJA AKCJI DRZEWKO ZA MAKULATURĘ I ELEKTROŚMIECI DLA ZIELONEGO WROCŁAWIA POŁĄCZONA Z AKCJĄ 100 TYSIĘCY DRZEWEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Podczas obu akcji (28 kwietnia i 8 września 2018 roku) zebrano ponad 3 tony makulatury i kilkaset wyeksploatowanych urządzeń, wśród których znalazły się między innymi telewizory, pralki, lodówki, telefony, baterie i wiele innych elektrośmieci. Chęć posiadania drzewka mobilizuje zainteresowanych do gromadzenia makulatury i elektroodpadów. Wzrasta świadomość, że za surowiec wtórny otrzymują surowiec pierwotny. Im więcej przekazanych niebezpiecznych odpadów,  tym mniej zanieczyszczonych terenów leśnych.

Jesienna akcja została wzbogacona wrocławską odsłoną ogólnopolskiej akcji „100 tysięcy drzewek na 100-lecie Niepodległości Polski”. Działanie ma na celu uczczenie 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne.

Organizator akcji Nadleśnictwo Śnieżka, współpartnerzy Hala Targowa Tęcza, Paper-Met Recykling oraz  Comatec Poland po raz kolejny zadowoleni z minionej akcji, podczas której mieli możliwość spotkania się z uczestnikami tak ważnej i potrzebnej akcji prośrodowiskowej.  Patronat medialny objęła Gazeta Wrocławska. Tym razem do jesiennej akcji włączyli się przedstawiciele  z  WFOŚiGW we Wrocławiu, którzy z pełnym zaangażowaniem  mieli „ręce pełne roboty” i ogromne zainteresowanie z racji szerzenia wiedzy o środowisku naturalnym.

Współorganizatorom, przedstawicielom WFOŚiGW, wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę i już zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach - XX i XXI w 2019 roku.
Z uczestnikami akcji spotkali się leśnicy: Andrzej Latusz, Grzegorz Marcinik i Marta Jaworska.