Asset Publisher Asset Publisher

III edycja ULTRABIELi za nami

W sobotę 10 marca 2018 roku w Górach Bialskich na terenie Nadleśnictwa Lądek Zdrój odbyła się trzecia edycja najdłuższego maratonu narciarskiego stylem klasycznym SGB Ultrabiel.

 

Do leśnictwa Bielice, gdzie była zlokalizowana „wioska zawodnicza” przybyło 219 zawodników, którzy rywalizowali na trzech dystansach: 60 km, 30 km i 13 km.

Wśród wielu wytrawnych biegaczy udział w zawodach wzięli również mieszkańcy Gminy Stronie Śląskie oraz pracownicy Nadleśnictwa Lądek Zdrój.

Pełen profesjonalizm organizatorów i zaangażowanie lokalnej społeczności widać było na każdym kroku.

Nagrodą za ukończenie biegu był pamiątkowy medal oraz pyszne jedzonko i napoje.

Dla najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji open oraz wielu kategoriach wiekowych rozdano nagrody finansowe i rzeczowe. Dla najmłodszych uczestników Nadleśnictwo Lądek Zdrój ufundowało nagrody w postaci albumów przyrodniczych i maskotek.

 

Maraton SGB Ultrabiel to nie tylko najdłuższy dystans w Polsce, to również trudna, zróżnicowana wysokościowo trasa, która zawodników wynagradza pięknymi widokami. Wytyczony szlak narciarstwa biegowego prowadzi przez najdziksze zakątki Sudetów Wschodnich po stronie Polskiej i Czeskiej.

Link do galerii zdjęć z SGB Ultrabiel 2018 znajduje się poniżej :

Galeria zdjęć SGB Ultrabiel 2018