Asset Publisher Asset Publisher

Zawody Strzeleckie Leśników o Puchar Dyrektora RDLP we Wrocławiu

8 września 2017 roku na strzelnicy koła łowickiego „Tur” w Biernacicach koło Ziębic odbyły się po raz kolejny już Zawody Strzeleckie Leśników o Puchar Dyrektora RDLP we Wrocławiu. Oprócz nielicznych przypadków, kiedy impreza ta nie doszła do skutku, zawody odbywają się corocznie od ponad dwudziestu kilku lat, niezmiennie w wyśmienitej atmosferze koleżeńskiego współzawodnictwa.

Po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa przez Adama Dziubackiego, głównego prowadzącego i sędziego zawodów, oficjalnego rozpoczęcia zawodów dokonał  zastępca dyrektora ds. gospodarki leśnej RDLP we Wrocławiu Arkadiusz Wojciechowicz, który powitał zgromadzonych, życząc wybitnych wyników oraz bezpiecznych rozgrywek. Następnie Piotr Gąsior, prezes Koła Łowieckiego „Tur” Ziębice i gospodarz strzelnicy przedstawił skład sędziowski.

Aby tradycji stało się zadość zwycięska drużyna ubiegłorocznych rozgrywek, reprezentacja nadleśnictwa Żmigród, wciągnęła na maszt flagę Lasów Państwowych, otwierając rozgrywki i jednocześnie rzucając rękawicę pozostałym drużynom.

W tym roku poprzeczka została zwieszona szczególnie wysoko, z uwagi na fakt gościnnego uczestnictwa reprezentacji strzeleckiej RDLP w Katowicach i RDLP w Poznaniu. Mieliśmy przyjemność gościć najlepszych zawodników z obu sąsiadujących dyrekcji - co bez wątpienia wpłynęło na poziom wyników oraz nieco zaostrzyło rywalizację. O wynikach później, ale już teraz muszę nadmienić, że najlepsza trójka RDLP Wrocław obroniła honor regionu.

Zarówno aura pogodowa, jak i nastroje dopisywały przez cały czas trwania imprezy. Zawody przebiegały w sympatycznej atmosferze koleżeńskiego spotkania oraz wielu myśliwskich i leśnych anegdot i opowieści. Nad wynikami nieustannie czuwał Roman Gloser, stanowiąc niewątpliwie mózg operacji. Magda Marcinkowska i Małgorzata Zawada – sekretariat zawodów – czuwały nad tablicą wyników, która z godziny na godzinę gromadziła coraz większą liczbę obserwatorów i zainteresowanych. Dodatkowe emocje – szczególnie wśród kolegów, których oglądanie wyników na tablicy pozbawiło nadziei,  wzbudzała loteria, która miała odbyć się po ogłoszeniu wyników. W moim skromnym odczuciu losowanie to wzbudziło przynajmniej tyle samo, a może nawet więcej emocji co samo strzelanie.

Po paru godzinach zmagań strzeleckich wyłoniono zwycięzców wszystkich konkurencji, także konkurencji kobiet, którą to dumnie reprezentowała Pani Ewa Lis z nadleśnictwa Oleśnica, dając wspaniały przykład innym paniom.

Klasyfikacja zwycięzców we wszystkich rozgrywanych konkurencjach przedstawia się następująco:

Wielobój - indywidualnie

lokata

punkty

nr zawodnika

zawodnik

1

241

54

Grocholski Tomasz

2

232

38

Sadowski Daniel

3

231

51

Biereśniewicz Wacław

4

228

60

Ćwieluch Grzegorz

5

223

93

Kucab Zbigniew

6

219

58

Wojtaszuk Dariusz

 
 
 

Wielobój - drużynowo

 

lokata

punkty

nr drużyny

drużyna

1

653

1

Bardo Śląskie

2

604

31

Żmigród

3

598

26

Świdnica

4

588

23

Lądek Zdrój

5

582

14

Lubin

6

579

18

Milicz

 

Śrut - indywidualnie

lokata

punkty

nr zawodnika

zawodnik

1

145

58

Wojtaszuk Dariusz

Kula - indywidualnie

lokata

punkty

nr zawodnika

zawodnik

1

96

54

Grocholski Tomasz

Wielobój - kierownicy jednostek

lokata

punkty

nr zawodnika

zawodnik

1

212

84

Calów Marcin

2

127

40

Rymarski Marian

Wielobój - kobiety

lokata

punkty

nr zawodnika

zawodnik

1

128

56

Ewa Lis

Wielobój - leśniczy łowiecki

lokata

punkty

nr zawodnika

zawodnik

1

198

4

Marona Wiesław

Jeszcze przed oficjalną dekoracją specjalnie uhonorowany został Pan Adam Albertusiak - główny specjalista ds. Łowiectwa i Gospodarki Rybackiej z RDLP w Katowicach, który w tym dniu obchodził 50-te urodziny. Dzięki staraniom  kolegi Pawła Łysakowskiego i innych kolegów na tę okoliczność Pan Adam otrzymał pamiątkowy puchar, a także inną niespodziankę, która wywołała salwy śmiechu i ogólną wesołość  wśród zgromadzonych.

Oficjalnej dekoracji w imieniu dyrektora Adama Płakseja, dokonał Piotr Bubniewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Henryków, na którego terenie odbyły się zawody. Uhonorowani zawodnicy otrzymali nagrody finansowe, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Diana/Limpopo, Grefe Jagdreisen, Delta Optica, Westfalia Jagdreisen, Graff, Trop Hubert Smugowski, Schrum Jagdreisen, Jaworski Biuro Polowań, Biuro Polowań Barbara oraz Centrum Łowieckie - Piotr Gąsior. Następnie, w ciepłych słowach nadleśniczy podziękował  zgromadzonym za bezpiecznie przeprowadzone konkurencje oraz zaprosił zwycięską drużynę z nadleśnictwa Bardo Śląskie do opuszczenia flagi Lasów Państwowych, co jednocześnie uroczyście zakończyło imprezę.

Kolejny raz zawody strzeleckie stanowiły wspaniałą okazją nie tylko do treningu strzeleckiego, ale także do sympatycznych spotkań, integracji i wymiany doświadczeń, co mamy nadzieję z radością powtórzymy za rok.

Pełna klasyfikacja końcowa dostępna jest w załączniku poniżej.

Darz Bór

Małgorzata Zawada