Lista aktualności Lista aktualności

#BiegamBoLubięLASY

#BiegamBoLubięLasy Przyłącz się do biegu! W każdą niedzielę treningi są prowadzone przez profesjonalnego trenera - Mateusza Musiała. Potrenujmy razem się w każdą niedzielę do grudnia 2020, o godzinie: 9:30 w Leśnictwie Bartków - Nadleśnictwo Oleśnica Śląska.

 

Więcej: http://biegambolubie-lasy.pl/biegambolubie-lasy-jesienia-informacje/?fbclid=IwAR1y-DeThTqvdvR1KalY9k2xJ7tDDRs_kh83WgJJYDXUTa5JeHeqmLE70I0

BiegamBoLubię Lasy – ruszamy z ogólnopolską akcją „Trenuj w lesie”! Jeśli kochacie biegać na łonie natury, mamy dla Was świetne wieści. Od 10 października będzie można z nami potrenować w lasach na terenie całego kraju! Brzmi ciekawie? Poznajcie szczegóły!

Otwarte treningi będą odbywać się na terenie wszystkich Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, a poprowadzą je wykwalifikowani trenerzy lekkiej atletyki. Treningi będą realizowane przez 11 weekendów, od 10 października aż do 20 grudnia. Każdy z nich potrwa godzinę i będzie przeznaczony zarówno dla bardziej zaawansowanych biegaczy, jak i tych, którzy zarówno na szlakach leśnych, jak i w ogóle, stawiają swoje pierwsze biegowe kroki.

Weekendowe bieganie! LAS + SPORT = ZDROWIE
 
Jeśli ktoś jeszcze do Nas nie dołączył zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 9:30 (o ewentualnych zmianach informujemy na naszym Fb oraz na profilu
 
W tym trudnym czasie dla nas wszystkich .. Pamiętajcie, że nasza kondycja i zdrowie jest najważniejsze!
 
Sport w lesie: wszystko, co warto o nim wiedzieć:
 
- Drzewa wydzielają olejki eteryczne z wysoką zawartością fitoncydów – związków hamujących rozwój bakterii, grzybów i stanów zapalnych w organizmie.
 
- Miękkie leśne ścieżki są łagodniejsze dla stawów, niż twardy asfalt czy beton, co umożliwia naturalną pracę stóp i zmniejsza ryzyko kontuzji wynikających z nadmiernego obciążenia.
 
- Temperatura w lesie jest zazwyczaj o kilka stopni niższa, niż na otwartym terenie, a drzewa chronią przed pełną ekspozycją na słońce. Dzięki temu zachowasz siły na dłużej, a cały trening będzie prawdziwą przyjemnością.
 
- Przenosząc się z miasta do lasu można odnieść wrażenie, że przekracza się bramy innego świata. Zieleń wypiera szarość, cisza – zgiełk, a zmiana otoczenia pomaga oddalić myśli od codziennych problemów.
 
- Według danych Lasy Państwowe, dojazd do terenów leśnych z dowolnego miejsca w Polsce trwa najwyżej 30 min, a dla zmotoryzowanych przygotowano łącznie ok. 3000 parkingów i miejsc postojowych. Tereny Lasów Państwowych obejmują 22 000 km szlaków pieszych, ponad 4 000 km szlaków rowerowych, ponad 7000 km tras konnych, 500 pól biwakowych i obozowisk.