Lista aktualności Lista aktualności

Alpiniści z leśnikiami posprzątali „Cygańską Dolinę” w Szczytnej.

Członkowie dwóch organizacji - Fundacji WSPINKA i Sudetyity – wspólnie z leśnikami wrocławskiego Nadleśnictwa Zdroje sprzątnęli „Cygańską Dolinę" w Szczytnie. Śmieci jest tak dużo, że ich wywożenie potrwa dwa dni.

Trudny, niedostępny teren, a przy okazji ogromne ilości zalegających tam śmieci, uniemożliwiały bez specjalistycznego wsparcia sprzątnięcie doliny górskiego potoku Czerwona Woda, który wypływa z Parku Narodowego Gór Stołowych.

Do piątku, 9 października, dolinę tego wartkiego potoku szpeciły śmieci. Alpiniści, którzy przyjechali wspomóc nadleśnictwo w akcji sprzątania, wynieśli stamtąd nie tylko butelki, folie, opakowania, ale również kilkadziesiąt opon samochodowych, sprzęt elektroniczny czy stare, plastikowe skrzynki. Wszystkie te śmieci zalegały nad brzegiem potoku.  

Leśnicy dziękują alpinistom, którzy chętnie włączyli się w akcję i poświecili swój czas, przyjeżdżając z różnych miejsc Dolnego Śląska oraz pracownikom Zakładu Komunalnego w Szczytnej, którzy śmieci wynosili i wywozili na PSZOK w Szczytnej. – Tam te śmieci powinny od razu trafić – podkreślają leśnicy.    

Śmieci przetransportowanych w dół urwiska jest tak dużo, że akcja wywożenia z lasu, kontynuowana będzie przez leśników i służby komunalne jeszcze w poniedziałek, 12 października.