Lista aktualności Lista aktualności

Darowizna leśników dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego na walkę z COVID-19

19 stycznia 2021 r. dyrektor RDLP we Wrocławiu Arkadiusz Wojciechowicz przekazał dyrektorowi Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Piotrowi Pobrotynowi darowiznę w kwocie 33 000 zł na walkę z COVID-19.

- Leśnicy jako część społeczeństwa czujemy się w obowiązku wspierać służbę zdrowia w walce z epidemią – powiedział Arkadiusz Wojciechowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Jednostki Lasów Państwowych w całej Polsce udzielają pomocy na nierówną walkę człowieka z koronawirusem.  Każda z 17 Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych wspiera ośrodki medyczne, służby mundurowe, Domy Dziecka i Domy Pomocy Społecznej ze swojego terenu.  

Do tej pory, od początku ogłoszenia stanu pandemii, dolnośląscy leśnicy przekazali prawie 180 tys. zł na pomoc służbom zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Z przekazanych darowizn można było sfinansować m.in. urządzenia do dezynfekcji ambulansów, ozonatory, zakup przyłbic ochronnych, maseczek czy ochronnych kombinezonów.

Oprócz pomocy w postaci przekazanych środków finansowych nadleśnictwa z terenu RDLP we Wrocławiu pomagały również jednostkom wojskowym, które w ramach walki z pandemią zostały wysłane do ochrony przejść granicznych. Przekazano im drewno opałowe oraz zakupiono artykuły spożywcze. Wspieraliśmy również straż graniczą przy monitorowaniu i kontrolowaniu szlaków turystycznych biegnących wzdłuż granicy państwa.