Lista aktualności Lista aktualności

Dolny Śląsk bogatszy o nowe trasy rowerowe typu singletrack

Single track lub singletrack są to specjalnie zaprojektowane terenowe ścieżki do jazdy rowerem górskim (MTB). Ważnym elementem oraz zaletą tych ścieżek jest to, że są jednokierunkowe, o niewielkiej szerokości dostosowanej do poruszania się rowerem oraz są oddzielone od ruchu pieszego, co zapewnia bezpieczeństwo.

Singletracki mogą mieć różny stopień trudności. Jednocześnie jazda singletrackami zapewnia zastrzyk adrenaliny, który jest bezpośrednio związany z szybkim pokonywaniem zjazdów, wzniesień i przeszkód terenowych.

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego - 4 maja 2019 r. oficjalnie została otwarta najdłuższa nie tylko w Polsce, ale również w Europie górska sieć singletracków. Na uroczystym otwarciu tras rowerowych pojawiło się ponad 100 fanów kolarstwa MTB chcących uczestniczyć w pierwszym przejeździe. Projekt powstał przy współpracy Stowarzyszenia Gmin Ziemi Kłodzkiej. Partnerem całego przedsięwzięcia są nadleśnictwa Lasów Państwowych z regionu Kotliny Kłodzkiej, przez tereny których przebiegają nowo udostępnione trasy.

"Singletrack Glacensis" składa się z 14 powiązanych ze sobą pętli, których łączna długość wynosi 133 km oraz przebiega przez najbardziej atrakcyjne tereny ziemi kłodzkiej. Dodatkowym atutem powstałych tras jest stacja doładowawcza dla e-bike’ów oraz stacja naprawcza, gdzie w razie potrzeby można uzyskać pomoc.

Zarówno w 2019 roku jak i najbliższych latach w dolnośląskich lasach będą otwierane nowe odcinki i trasy singletraków dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na rowerowe doznania na łonie natury w dolnośląskich lasach.