Lista aktualności Lista aktualności

III Drużynowe Mistrzostwa Polski, Puchar Polski Niewidomych i słabowidzących w Nordic Walking

Nadleśnictwo Oława wraz z Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Cross”, Stowarzyszenie Guide i Stowarzyszenie Janików nad Smortawą zaprasza wszystkich na III Drużynowe Mistrzostwa Polski, Puchar Polski Niewidomych i słabowidzących w Nordic Walking.

Zawody odbędą się na terenie leśnictwa Oława i zawody zostaną przeprowadzone na znakowanych szlakach Nordic Walking – długość ok.5 km. Trasa prowadzi leśnymi duktami i jest dostosowana do potrzeb większości zawodników słabowidzących. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z RAMOWYM REGULAMINEM INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POLSKI NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH W NORDIC WALKING (NW).

Regulamin dostępny na stronie internetowej CROSS.

Zawody zostaną przeprowadzone w grupach startowych: - B1 (niewidomy z przewodnikiem w kontakcie stałym-uprząż, w goglach lub okularach dociskających), - B2 (słabowidzący bez gogli i okularów dociskających , z przewodnikiem - kontakt stały - uprząż lub kontakt wzrokowy, słowny lub bez przewodnika) Przewodnikami mogą być zawodnicy kategorii B-2 startujący z własnymi numerami startowymi, których stan wzroku pozwala na bezpieczne prowadzenie zawodnika B-1 lub B-2.

Zawody zostaną przeprowadzone w grupach wiekowych: junior (do 21 roku) i senior.

Szczegółowe informacje na temat zawodów dostępne sa na stronie http://www.cross.org.pl/index.php?opt=pokaznewsa&id=334