Aktualności Aktualności

Promesa na zakup samochodu strażackiego

Kolejna promesa, tym razem na zakup samochodu strażackiego została przekazana na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Radków Jana Bednarczyka oraz Prezesa OSP ze Ścinawki Dolnej Adama Proszka.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu Europoseł Beaty Kempy oraz Wicewojewody Dolnośląskiego Bogusława Szpytmy Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadlesnictwo Jugów przekazało na ten cel 20 000 złotych.

Promesę i czek przekazał Nadleśniczy Nadleśnictwa Jugów Sławomir Karwowski wraz z Wicewojewodą Dolnośląskim Bogusławem Szpytmą. Nadleśniczy przekazał druhom życzenia w imieniu swoim oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu Tomasza Olszewskiego. W wystąpieniu podkreślił jak ważna jest współpraca leśników ze strażakami. Podziękował za dotychczasową bardzo dobrą współpracę z jednostkami OSP Miasta i Gminy Radków.

Zakupiony samochód to średni wóz bojowy wyposażony w autopompę oraz beczkę o pojemności 3000 litrów, posiada szybkie natarcie oraz napęd 4x4.

Wóz został poświęcony przez księdza Stanisława Karwana Proboszcza Parafii św. Jakuba Apostoła w Ścinawce Dolnej.

W uroczystości przekazania samochodu uczestniczyły jednostki OSP z Gminy Radków, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku Rafał Chorzewski, Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Nowej Rudzie Piotr Ogielski.

Podczas uroczystości pracownicy Nadleśnictwa Jugów rozdali 350 sadzonek w ramach akcji #sadziMy z prezydentem, oraz z okazji Dnia Drzewa, który obchodzony jest 10 października.