Lista aktualności Lista aktualności

Las łączy pokolenia

Las łączy pokolenia.
Hospicjum w Wałbrzychu udowodniło, że to nie tylko hasło.
Po dzisiejszym dniu słowa te nabrały zupełnie nowego znaczenia.
Do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu trafił wniosek od Pani Renaty z Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej z prośbą o wsparcie dla ich projektu, który polega na tworzeniu lasów w słoiku przez podopiecznych hospicjum.
Skąd taki pomysł?
Jak dowiedzieliśmy się od Pani Renaty obostrzenia związane z Covid-19 bardzo utrudniły spotkania podopiecznych hospicjum z rodzinami, których część chorych nie widziała nawet pół roku. Zdarzały się również trudne sytuacje kiedy rodziny nie mogły nawet pożegnać się z bliskimi... Dlatego opiekunowie wpadli na pomysł stworzenia takiego lasu w słoiku, który po odejściu chorego zostanie przekazany rodzinie.
Dziś wspólnymi siłami udało się zorganizować spotkanie.
Dzięki wsparciu finansowemu Lasów Państwowych hospicjum mogło zakupić testy w celu sprawdzenia czy osoby odwiedzające nie są chore i mogą razem z swoimi bliskimi zrobić wspólny las w słoiku.
Dla podopiecznych i ich rodzin to bardzo wymowna i ważna chwila. Cieszymy się niezmiernie, że udało się zorganizować to wyjątkowe spotkanie. Nawet pogoda nas nie zawiodła i po kilku deszczowych dniach, pojawiło się piękne słońce, dzięki któremu mogliśmy się spotkać w bezpiecznych warunkach na świeżym powietrzu.
I tak razem - siostra z bratem, mama z córką, babcia z wnuczkami - tworzyliśmy właśnie ten las, który łączy pokolenia.
Ten las który bliscy zabiorą do domu.