Lista aktualności Lista aktualności

mobilny Bank Danych o Lasach

Aplikacja #mBDL mobilny Bank Danych o Lasach

Wybierasz się do lasu ? Koniecznie POBIERZ 📲

Na zlecenie Lasów Państwowych, Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej przygotowało aplikację, która umożliwia dostęp do map lasów na telefonach i tabletach.

Znajdziesz tam mapę:

- podstawową,

- drzewostanową,

- form własności, 

- siedlisk leśnych, 

- zbiorowisk roślinnych, 

- łowiecką

Poza mapami branżowymi, użytkownik ma możliwość wyświetlenia predefiniowanych podkładów rastrowych, np. mapy topograficznej lub ortofotomapy lotniczej/satelitarnej, a także map z zewnętrznych serwisów WMS. Po wcześniejszym pobraniu odpowiednich danych, aplikacja działa również w sytuacji braku łączności z siecią Internet. Z poziomu aplikacji mBDL użytkownik ma dostęp w trybie online do pełnego opisu taksacyjnego dla lasów wszystkich form własności.

Opis taki zawiera m.in. gatunki drzew i krzewów występujące w danym miejscu, ich szczegółowy opis, adres leśny, wskazania gospodarcze i wiele innych informacji. W mBDL można wyszukać wydzielenia leśne na podstawie tzw. adresu leśnego. Narzędzie to działa podobnie jak wyszukiwanie w portalu internetowym.

W menu Pomoc dostępna jest również instrukcja opisująca podstawowe funkcjonalności, z którą warto się zapoznać na początku użytkowania aplikacji.

A tu linki do pobrania aplikacji

📲mBDL App Store

http://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663

 

📲mBDL Android

http://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&fbclid=IwAR35tEAZ4kl1vyzzGFVdPdXUgtKKxWliXfMQx159XBVUAaIfMr-pNy3JTAs