Lista aktualności Lista aktualności

Piknik „100 lat w służbie Niepodległej” z udziałem leśników

Pokazy sprzętu wojskowego, poduszkowiec policyjny, wóz gaśniczy z drabiną, ciekawe stoiska informacyjno-promocyjne instytucji administracji rządowej, w tym Lasów Państwowych oraz występy Orkiestr Wojskowej i Policyjnej no i oczywiście prawdziwa wojskowa grochówka – 2 maja przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim odbył się wielki piknik „100 lat w służbie Niepodległej”! Bo Święto Flagi Rzeczypospolitej to święto wszystkich służb!

Piknik „100 lat w służbie Niepodległej” to wydarzenie towarzyszące obchodom majowym. 2 maja, w godz. 12:00-17:00 parking przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim oraz bulwar im. Marii i Lecha Kaczyńskich za Urzędem zmieniły swoje oblicze. Były tam wystawy sprzętu i wyposażenia wojskowego, policyjnego i strażackiego. Swoje zasoby zaprezentowały też Służba Więzienna, Państwowa Straż Rybacka i Inspektorat Transportu Drogowego. Można było także porozmawiać m.in. z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia, Izby Administracji Skarbowej czy Inspektoratu Weterynarii.

Podczas tego pikniku nie zabrakło także leśników. Nadleśnictwa Milicz i Wołów wystawiły wspólnie stoisko promocyjno-informacyjne. Uczestnicy pikniku rozmawiali z leśnikami, byli informowani o dolnośląskich lasach, o możliwościach wypoczynku i turystyki w lasach. Wszyscy zainteresowani uczestniczyli w zajęciach edukacji przyrodniczo-leśnej, a w nagrodę najpilniejsi uczniowie oraz dorośli rozmówcy mogli wrócić do domów z nagrodami w postaci sadzonek drzew leśnych!