Lista aktualności Lista aktualności

Leśne przystanki autobusowe na - Światowy Dzień Drzewa

„ W roku 2020 Światowy Dzień Drzewa przypada na 10 października (sobota) To święto wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody. Zaapelował on do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października.

W tym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa Nadleśnictwo Lubin wsparło Gminę Polkowice w projekcie edukacyjnym, który ma przypomnieć mieszkańcom naszego regionu jaką rolę w naszym życiu pełnią drzewa i las.

Pamiętajmy że środowisko naturalne jest nam tylko wypożyczone od przyszłych pokoleń. Korzystając z dostępnych zasobów musimy mieć na względzie zobowiązanie do oddania go w stanie nienaruszonym lub polepszonym.

Dlatego u podstaw zrównoważonej gospodarki leśnej leży powszechna ochrona lasów, zachowanie ich trwałości, ciągłości przy zrównoważonym wykorzystaniu wszystkich funkcji i jednoczesnym powiększaniu zasobów leśnych.

Ta dewiza towarzyszy na leśnikom przy realizacji zadań gospodarczych. Warto pamiętać co nam dają drzewa i lasy.

Więcej informacji:

https://polkowice.eu/wiadomosci-z-gminy/las-blisko-nas/