Lista aktualności Lista aktualności

Udostępniono nową ścieżke edukacyjną

Ścieżka edukacyjna „Ginące pasje: pszczelarstwo i bartnictwo” w Nadleśnictwie Legnica już otwarta.

Na szkółce leśnej Nadleśnictwa Legnica w Miłogostowicach 7 listopada 2019 roku podczas podsumowania wojewódzkiego konkursu dla przedszkoli pt. „Dobrodziejstwa pszczelej pracy” oraz wojewódzkiego fotograficznego konkursu dla szkół pt. „Pszczoły” – organizowanych przez Ligę Ochrony Przyrody Zarządu Wojewódzkiego we Wrocławiu otwarto nową ścieżkę edukacyjną.

Nowa ścieżka edukacyjna pn. „Ginące pasje: pszczelarstwo i bartnictwo” ma służyć kształtowaniu świadomości i postaw ekologicznych osób odwiedzających szkółkę leśną oraz uświadamiać społeczeństwu znaczenie i rolę pszczół oraz innych zapylaczy. Elementami, które wzbogacają ścieżkę są informacje przedstawiające rośliny miododajne, historię bartnictwa na ziemiach polskich, podział owadów zapylających i wiele innych ciekawostek dotyczących pszczół. Ciekawym dodatkiem do ścieżki jest zaplecze pszczelarza, które będzie wykorzystywane do zajęć edukacyjnych z zakresu produkcji miodu.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, po nagrodzeniu laureatów konkursów oraz otwarciu ścieżki dzieci wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Legnica. Pierwszym etapem zajęć było zwiedzanie ścieżki edukacyjnej z leśnym bartnikiem, druga część poświęcona była funkcjonowaniu szkółki leśnej, podczas której dzieci mogły zasadzić drzewko oraz trzecia część odbywała się w sali konferencyjnej szkółki - gdzie był prezentowany film o nadleśnictwie Legnica.

Po zajęciach edukacyjnych, mając zaspokojony głód wiedzy, wszyscy uczestnicy udali się na kiełbaskę z grilla, by zaspokoić zwykły głód. Opuszczając teren szkółki wszyscy mieli uśmiechy na twarzach, deklarujące chęć powrotu.