Lista aktualności Lista aktualności

XXV Wielka Feta Agroturystyczna

XXV Wielka Feta Agroturystyczna w Nadleśnictwie ZDROJE już za nami działo się dużo i na pewno każdy znalazł coś dla siebie.

 Rywalizację rozpoczęli operatorzy maszyn leśnych w ramach "II Zawodów Operatorów Żurawi", kunszt nabyty podczas codziennej pracy i presja czasu tak ukształtowały wyniki:

1. Michał Ziemianek

2. Paweł Grad

3. Eryk Wenski

4. Daniel Tyszka

5. Marcin Trojnar

6. Krzysztof Groszek

7. Robert Zimroz

Po tych emocjach, całą uwagę skupił na sobie #lasenergii, czyli elektryczny samochód Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu, który jako pierwszy ładował swoje akumulatory na nowo oddanej stacji ładowania pojazdów w ramach projektu #e_sudety

Od energii elektrycznej przeszliśmy płynnie do tej w mięśniach naszych drwali którzy w międzynarodowej obsadzie przystąpili po raz XII do rywalizacji o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwo Zdroje, Lasy Państwowe i atrakcyjne nagrody.

Po 4 konkurencjach już wszystko było jasne:

1. Frantisek Smolka - Lasy Czeskiej Republiki

2. Adam Krysiński - Nadleśnictwo Jugów

3. Jan Olech - Nadleśnictwo Zdroje

4. Milos Fabian - Lasy Colloredo (Czechy)

5. Dawid Celuch - Nadleśnictwo Zdroje

6. Daniel Dudek - Nadleśnictwo Zdroje

Myślistwo jest nierozerwalnie związane z lasem, nie zabrało również myśliwych Panów Kazimierza Śpiewaka i Zbigniewa Pleśniarskiego i przygotowanej przez nich wystawy psów rasowych.

Ich wiedza kynologiczna w połączeniu z prezentacją pięknych i rzadkich ras psów przyciągnęła prawdziwe tłumy.

Zabawę, naukę i promocję, a przede wszystkim odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości udzielali leśnicy z Nadleśnictw #Świdnica #Bardo #Międzylesie #Jugów oraz #Zdroje na stoiskach edukacyjnych. Nie zabrakło również #Barci i #PszczółWracającychDoLasu, a najwięcej na ten temat mogli powiedzieć Bartnicy Sudetów - Nadleśnictwo Międzylesie  Dziękujemy za liczne przybycie, ciepły odbiór i gorący doping, a zawodnikom za rywalizację i ciężką pracę, którą wykonują na codzień na rzecz lasów.

Prowadzącemu Wojciech Heliński oraz #dziennikarzom za pełny profesjonalizm i sympatię do lasów i nas leśników.