Asset Publisher Asset Publisher

Dofinansowanie Poradni Rehabilitacji dla Pacjentów z powikłaniami po chorobie COVID-19.

Od pierwszego lutego w Centrum Medycznym DOBRZYŃSKA działa Poradnia Rehabilitacji dla Pacjentów z powikłaniami po chorobie COVID – 19. Od początku marca pacjenci zmagający się ze skutkami zakażenia będą mogli również korzystać z Pomocy Psychologicznej.

Centrum Medyczne Dobrzyńska otrzymało wsparcie finansowe od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu w wysokości 20 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup bieżni rehabilitacyjnej, masażera Aquavibron, pulsoksymetrów i pulsometrów.

Skuteczna walka z koronawirusmem jest priorytetem na całym świecie. Dlatego jako leśnicy, nierozerwalnie związani z polskim społeczeństwem i państwem czujemy się w obowiązku wspierać nie tylko dobrym słowem, ale również czynem służbę zdrowia w tej nierównej walce z epidemią. Od początku ogłoszenia stanu pandemii, dolnośląscy leśnicy przekazali około 200 tys. zł na pomoc służbom zaangażowanym w walkę z COVID-19.

Poradnia Rehabilitacji w Centrum Medycznym DOBRZYŃSKA powstała dzięki współpracy z Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, skąd przekazywani są Pacjenci po diagnostyce i leczeniu pulmonologicznym. Cieszę się, że marszałkowskie podmioty medyczne podejmują wspólne działania, aby zapewnić pacjentom zmagającym się z dolegliwościami po przebyciu choroby COVID-19 kompleksową opiekę. Zapotrzebowanie na poradnie pocovidowe jest bardzo duże, dlatego uruchomiliśmy je nie tylko we Wrocławiu, ale również w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze – mówi Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Rehabilitacja obejmuje wizytę u lekarza i u fizjoterapeuty, którzy oceniają stan pacjenta, dobierają odpowiedni zestaw ćwiczeń i zabiegów dostosowany do jego potrzeb i możliwości. Wykonywane zabiegi obejmują poprawę wydolności oddechowej i krążeniowej, poprawę równowagi i koordynacji, zwiększenie siły mięśniowej i ogólnej sprawności pacjenta. Po 2 tygodniach codziennych zabiegów następuje weryfikacja stanu zdrowia pacjenta przez specjalistów rehabilitacji oraz fizjoterapii, z określeniem dalszych działań. Poradnia działa każdego dnia

W Centrum Medycznym DOBRZYŃSKA posiadamy ogromne doświadczenie w zakresie rehabilitacji leczniczej i dysponujemy jednym z największych ośrodków rehabilitacji. Od 1 lutego 2021 roku uruchomiliśmy turnusy rehabilitacyjne, w szczególności dla pacjentów z niewydolnością oddechową i osłabieniem mięśniowym po infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 -  mówi Grzegorz Kulczycki Dyrektor Centrum Medycznego Dobrzyńska