Asset Publisher Asset Publisher

Energooszczędna i drewniana siedziba Nadleśnictwa Oleśnica Śląska kolejny etap

Nowa siedziba Nadleśnictwa Oleśnica Śląska ma być energooszczędna i przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Jeszcze w tym roku na działce przy oleśnickich stawach ma powstać budynek Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. Finalnie do użytku zostanie oddany w II połowie 2020 roku.

Będzie on liczył ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Zaprojektowany został jako energooszczędny w technologii modułowej drewnianej prefabrykowanej posadowionej na ciepłej płycie fundamentowej.

Kompozycyjnie złożony z kilku brył, których podział odwzorowywał będzie poszczególne pełnione przezeń funkcje. Dzięki temu zabiegowi budynek pomimo znacznej powierzchni użytkowej i kubatury wpisze się w otoczenie i nie będzie przytłaczał swoim gabarytem. Gatunek drzewa, który będzie wykorzystywany do budowy to sosna. Tego typu technologie jak się okazują są przyjazne środowisku i zdrowiu człowieka.

W związku z rozpoczęciem prac montażowych na budowie nowej siedziby Nadleśnictwa Oleśnica realizowanej w technologii drewnianej prefabrykowanej, w dniu 25.10.2019 r. odbyło się robocze spotkanie szkoleniowe na budowie.

W spotkaniu uczestniczyli specjaliści ds. budowlanych i sekretarze części części nadleśnictw oraz pracowników Wydziału Infrastruktury RDLP Wrocław. W trakcie części kameralnej Nadleśniczy Adam Płaksej oraz pracownicy Nadleśnictwa Piotr Nowojski i Mariusz Telka przedstawili historię budowy, zakres rzeczowy, koszty i harmonogram realizacji.

Po przejściu na budowę uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z postępem prac, technologią montażu, wymogami technicznymi. Zapoznano się z zastosowanymi materiałami oraz rozwiązaniami technicznymi niezbędnymi do uzyskania szczelności, kluczowej dla zachowania wymaganych parametrów cieplnych budynku.

Rozpoczęcie prac montażowych nastąpiło 18.10.2019, zakończenie montażu prefabrykatów planowane jest do połowy listopada.