Asset Publisher Asset Publisher

Forest Show za nami

Zgodnie z zapowiedziami, 28 września b.r. w Legnicy na terenie byłego lotniska miała miejsce kolejna edycja Forest SHOW (dawn. Konferencja dla zuli), kórej głównym organizatorem jest Gazeta Leśna. Współorganizatorem było Nadleśnictwo Legnica.

W imprezie udział wzięli najwięksi przedstawiciele oraz specjaliści branży maszyn leśnych w Polsce. Licznie przybyli goście mieli niebywałą okazję zapoznać się z maszynami,  takimi jak harwestery, forwardery, skidery, przyczepy leśne a nawet sadzarki. Na co dzień maszyny te pracują w lesie i nie są dostępne do oglądania.

Duże emocje wśród publiczności wzbudził konkurs operatorów maszyn leśnych, gdzie główną nagroda była m. in. wycieczka do fabryki firmy Ponsse.

Nie mniejsze zainteresowanie wzbudził dynamiczny pokaz maszyn, w czasie którego maszyny prezentowały swoje możliwości.

Na stoisku Nadleśnictwa Legnica odwiedzający mogli zapoznać się z całym „procesem leśnym”, czyli drogę od nasiona, sadzenia, poprzez ścinkę i zrywkę a kończąc na gotowych produktach z drewna.

Największym powodzeniem (nie tylko wśród dzieci) cieszył się bilbord z ciągnikiem zrywkowym umożliwiający wykonanie zdjęcia.