Asset Publisher Asset Publisher

Kolejne zrównoważone trasy kolarstwa górskiego czyli Single Track na terenie dolnośląskich lasów otwarty

Las to idealny teren do wypoczynku i rekreacji, a także uprawiania wielu sportów. A jazda na rowerze górskim po singlach, czyli zrównoważonych trasach kolarstwa górskiego zlokalizowanych na terenach leśnych sprawia podwójną radość.

26 października nieopodal Polany Jakuszyckiej burmistrz Miasta Mirosław Graf, przerywając wstęgę na rowerze otworzył pierwszy singel track w Szklarskiej Porębie.

Otwarta pętla ma 21 kilometrów i przebiega przez przepiękne i niepowtarzalne tereny otaczające Szklarską Porębę. Długość samego singla wynosi ok 14 km. Trasa zaczyna się na Polanie Jakuszyckiej i prowadzi do Kopalni Stanisław. Następnie biegnie w kierunku Wysokiego Kamienia pozwalając rowerzystom podziwiać panoramę Karkonoszy. Szlaki są zróżnicowane, zarówno pod względem charakteru tras jak również otaczającej przyrody, jednak cała trasa dostarcza zarówno satysfakcji sportowej jak i estetycznej - jest przepiękna i malownicza. Pętla zakręca w okolicach Zakrętu Śmierci i prowadzi brzegiem lasu nad górnymi dzielnicami miasta w rejon Chatki Robaczka. Tam odbija w stronę Jakuszyc.

Niewątpliwym udogodnieniem dla rowerzystów są 3 punkty dostępowe do trasy. Pierwszy znajduje się na dworcu kolejowym Szklarska Poręba Górna, Drugi na przystanku kolejowym Szklarska Poręba Jakuszyce a trzeci przy kopalni kwarcu STANISŁAW. W każdym punkcie dostępowym znajduje się tablica z mapą i regulaminem single tracka oraz pompka stacjonarna z kompletem narzędzi rowerowych.

Wszystkich amatorów kolarstwa górskiego serdecznie zapraszamy na rowerowe doznania na łonie natury w dolnośląskich lasach.

Poniżej relacje z otwarcia pierwszego Single Tracka „Szklarska”

Muzyczne Radio: http://muzyczneradio.pl/index.php/articles/24722/single-track-szklarska-otwarty.html?fbclid=IwAR3K5PnvQHdi7qvwaHkWsMiQtWNYav50M9j1XXHwSO35adpJyy3TUVE-uTw

Strimeo.tv: http://www.facebook.com/strimeo/videos/428495237865728/