Asset Publisher Asset Publisher

Nowa siedziba Nadleśnictwa Oleśnica Śląska

Nowa siedziba Nadleśnictwa Oleśnica Śląska ma być energooszczędna i przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Wmurowaliśmy akt erekcyjny.

Jeszcze w tym roku na działce przy oleśnickich stawach ma powstać budynek Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. Finalnie do użytku zostanie oddany w II połowie 2020 roku. Będzie on liczył ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Zaprojektowany został jako energooszczędny w technologii modułowej drewnianej prefabrykowanej posadowionej na ciepłej płycie fundamentowej. Kompozycyjnie złożony z kilku brył, których podział odwzorowywał będzie poszczególne pełnione przezeń funkcje. Dzięki temu zabiegowi budynek pomimo znacznej powierzchni użytkowej i kubatury wpisze się w otoczenie i nie będzie przytłaczał swoim gabarytem. Gatunek drzewa, który będzie wykorzystywany do budowy to sosna. Tego typu technologie jak się okazują są przyjazne środowisku i zdrowiu człowieka.

Przy obiekcie znajdzie się parking dla pracowników, interesantów, w tym również z miejscem dla niepełnosprawnych. Parking będzie posiadał ogólnodostępny punkt ładowania pojazdów elektrycznych. Teren zostanie zagospodarowany zielenią, wykonany zostanie ogród deszczowy i instalacja do podlewania zgromadzoną wcześniej w zbiornikach wodą deszczową.

W dniu 3 października 2019 roku na placu budowy został podpisany i wmurowany akt erekcyjny przez Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych Pawła Górskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Oleśnica Śląska Adama Płakseja, Prezesa Zarządu Ekoinbud Tomasza Balcerowskiego oraz przedstawicieli: Straży Pożarnej, Policji, władz miasta oraz duchowieństwa.