Asset Publisher Asset Publisher

RDLP we Wrocławiu na Targach Bike Show

W ostatni weekend sierpnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się targi kolarskie Bike Show 2019. Wydarzeniem towarzyszących targom były Mistrzostwa Świata UCI Gran Fondo, które są największą imprezą dla kolarzy amatorów.

Na starcie UCI Gran Fondo spotkało się ok. 4000 uczestnikow oraz osób im towarzyszących (reprezentujących 25 narodowości). Sportowcy-amatorzy rywalizowali o tytuły Mistrza Swiata w 16 róznych kategoriach wiekowych.

Podczas trzech dni targowych wśród stoisk skierowanych do wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach nie zabrakło stoiska Lasów Państwowych, reprezentowanych przez dwie dyrekcje: RDLP w Poznaniu i RDLP we Wrocławiu.  

Motywem przewodnim naszego stoiska wystawowego były treści promujące przyrodnicze, turystyczne oraz sportowe atrakcje znajdujące się na  Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Wszyscy, którzy odwiedzili nasz punkt wystawowy dowiedzieli się o społecznych funkcjach lasu, zapoznali się z trasami rowerowymi i pieszymi w lasach, ale także z runtrackami i singletrackami w terenach górskich. Atrakcją cieszącą się największym zainteresowaniem był wirtualny przejazd jedną z górskich tras rowerowych typu singletrack (specjalnie zaprojektowa terenową ścieżką do jazdy rowerem górskim MTB).