Asset Publisher Asset Publisher

Święto Przyjaciół lasu 2019

Święto Przyjaciół Lasu już za nami, ach co to było za wydarzenie! 14 września 2019 r. na Wyspie Słodowej we Wrocławiu w godzinach od 11:00 do 17:00 odbyło się regionalne wydarzenie „Święto Przyjaciół Lasu”.

Leśnicy z 13 nadleśnictw RDLP we Wrocławiu opowiadali mieszkańcom Wrocławia i okolicznych miejscowości o trzech funkcjach lasu: ochronnej, gospodarczej i społecznej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie w naszym leśnym miasteczku.

Ale to nie wszystko! Oprócz zapoznawania społeczeństwa z pracą leśników oraz informowania o społecznej odpowiedzialności Lasów Państwowych, „Święto Przyjaciół Lasu” miało też inny cel, którym było pokazanie naszych przyjaciół, z którymi współpracujemy w naszej codziennej pracy.

Dlatego na Wyspie Słodowej nie zabrakło naszych przyjaciół a mianowicie: Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Karkonoskiego Parku Narodowego, stowarzyszenia przedsiębiorców leśnych, firm takich jak Silva i Steiko, WFOŚiGW, Urzędu Wojewódzkiego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Technikum Leśnego w Miliczu, WCRS-u, sokolnicy, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Biegu Piastów, Wojska, Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Klub Kolekcjonera PZŁ oraz wielu innych.

Cała Wyspa Słodowa była wypełniona atrakcjami dla miłośników lasów i drewna. Dodatkowo podczas wydarzenia ogłoszono laureatów konkursu plastycznego: Przyjaciel lasu. Wyłonienie zwycięzców nie było proste. Komisja konkursowa miała przed sobą bardzo trudne zadanie, jednak po wielogodzinnych dyskusjach i głosowaniach wyłoniono 28 najlepszych prac w 3 kategoriach wiekowych.

Przeżyliśmy ten dzień też aktywnie. Las to przecież idealnie miejsce do sportu dlatego pokazaliśmy i zapromowaliśmy nową bestsellerową koszulkę #SPORTWLESIE – Z LEŚNIKIEM NA SPORTOWO.

Wydarzenie „Święto Przyjaciół Lasu” zostało objęte patronatami honorowymi Wojewody Dolnośląskiego i Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz patronatami medialnymi TVP3 Wrocław, Radia Wrocław, Radia Ram i Trybuną Leśnika.

Cała impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem oraz entuzjastycznym odbiorem społecznym.