Asset Publisher Asset Publisher

VIII ZAWODY O PUCHAR JESIENI w NADLEŚNICTWIE BYSTRZYCA KŁODZKA

W dniu 28 września 2019 r. na Polanie Rykowisko w leśnictwie Wyszki odbyła się VIII edycja Zawodów o Puchar Jesieni w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka w konkurencjach Nordic Walking i Terenowy Bieg Górski oraz impreza towarzysząca Bieg dla dzieci.

Jak zwykle dopisali zawodnicy i … pogoda. Był piękny i dość ciepły jesienny dzień. Od godziny 9.30 do biura zawodów zawitali pierwsi zawodnicy. Zawody cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że biuro zakończyło pracę przed samą rozgrzewką.

W tym czasie działało już stoisko edukacyjne zapoznające uczestników z naszą pracą. Przy stoisku edukacyjnym odbywał się pokaz ptaków drapieżnych. Stoisko zaproponowało bardzo ciekawe zajęcia, które pochłonęły dzieci, ich rodziców i wszystkich uczestników imprezy. Uczestnicy mogli również przybić pamiątkowe znaczniki do drewna.

O godzinie 11.00 prowadząca zawody powitała zawodników a do zawodów uczestników rozgrzała Pani Małgorzata Grajnert zawodniczka ULKS Bystrzyca Kłodzka.

Od godziny 11.20 na trasy wyruszyli zawodnicy poszczególnych konkurencji

Tym samym na trasie znalazło się 61 zawodników Terenowego Biegu Górskiego i 38 zawodników Nordic Walking.

Zawodnicy otrzymali gorący doping a na mecie powitała ich prowadząca zawody.

Pierwsi na mecie byli zawodnicy jedenasto – trzynastoletni Terenowego Biegu Górskiego, tuż za nimi pojawiali się uczestnicy konkurencji Terenowy Bieg Górski i Nordic Walking czternastoletni i starsi.

Po południu na starcie stanęli zawodnicy Biegu Juniora a po nich zawaodnicy Biegu Krasnala.

Każdy zawodnik otrzymał ciepły posiłek oraz napoje ciepłe i zimne.

Po zakończeniu poszczególnych konkurencji wszyscy zawodnicy Nordic Walking i terenowego Biegu Górskiego otrzymali pamiątkowe torby a wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe czapki.

Po ogłoszeniu wyników najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody. Wszystkie dzieci biorące udział w biegu otrzymały też pamiątkowe medale.

Wręczenie nagród chwilowo przerwał deszcz. Jednak dla naszych zawodników ponownie zaświeciło słońce i zostali uhonorowani nagrodami.

            Zapraszamy na IX Zawody o Puchar Jesieni w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka za rok 26 września 2020 r.