Lista aktualności Lista aktualności

Edukatorzy tez się uczą

Spotkanie edukatorów leśnych z nadleśnictw Dolnego Śląska z dyrektorem RDLP we Wrocławiu odbyło się w dniach 15-16 października 2018 r. na terenie LKP Sudety Zachodnie.

W pierwszym dniu przeprowadzono panel dyskusyjny z gościem z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych Anną Pikus, Naczelniczką Wydziału Społecznych Funkcji oraz dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Pawłem Górskim. Dyskutowano o ważnych tematach dotyczących realizacji zadań związanych z edukacją leśną społeczeństwa w nadleśnictwach.

Drugiego dnia uczestnicy spotkania gościli w siedzibie Nadleśnictwa Świeradów. Barbara Rymaszewska i Lubomir Leszczyński, leśnicy ze Świeradowa omówili historię swojego LKP, zaprezentowali zrealizowane projekty infrastrukturalne oraz realizowane w nich działania edukacyjne. Mówiono również o walorach turystycznych regionu oraz metodach udostępniania lasu fanom sportów rowerowych i biegowych (single trucki i run-tracki). Odbyły się również warsztaty ukierunkowane na tematykę zrównoważonego rozwoju oraz cykl Kolba.

Zakończenie szkolenia odbyło się w Ośrodku Edukacji Leśnej ,,Jeleniówka” na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba,. Stanisław Gmyrek zapoznał uczestników z własnymi, wypróbowanymi metodami prowadzenia edukacji leśnej dzieci, łączącymi elementy gospodarki łowieckiej i gospodarki leśnej.