Wydarzenia Wydarzenia

Piknik pszczelarski

W sobotę 1 października zapraszamy na piknik pszczelarski!

Zapowiada się kolejne pszczelarskie święto. Już za ponad dwa tygodnie, w sobotę 1 października, obok siedziby Starostwa Powiatowego w Oławie przy ul. 3 Maja 1, na placu parkingowym od strony banku, o godzinie 10.00 rozpocznie się V Powiatowy piknik pszczelarski.

Jego głównym celem jest propagowanie wartości leczniczych i odżywczych miodu pszczelego, zwanego nektarem życia. Głównym punktem imprezy będzie kiermasz miodów i produktów pszczelich. Podczas pikniku będzie można wziąć udział w degustacji miodów, polecanych w kuracji przeziębień oraz jako zdrowy dodatek do herbat, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Lasy Państwowe dla pszczół

Na placu przed starostwem podczas pikniku stanie punkt edukacyjny Nadleśnictwa Oława. Na stoisku, do odwiedzenia którego zachęcamy głównie dzieci i młodzież, będzie można dowiedzieć się jaka jest rola pszczół w lesie i dlaczego warto zadbać o to, aby te niezwykle pożyteczne owady na stałe tam powróciły. Pszczoły są otoczone specjalną troską przez leśników, którzy w szczególny sposób dbają o ich dobrostan. Pod hasłem „Pszczoły wracają do lasu” jednostki Lasów Państwowych prowadzą szereg działań na rzecz ochrony tych pracowitych owadów. Nadleśnictwo Oława zachęca do lokowania pasiek na zarządzanych przez siebie terenach leśnych. Nasi leśnicy utrzymują i pielęgnują łąki śródleśne, a także sadzą krzewy i drzewa miododajne. To niezwykle ważna działalność, wpływająca zarówno na utrzymanie populacji pszczół jak i innych gatunków zapylaczy.

Zapraszamy na powiatowy piknik pszczelarski

Stoiska handlowe z miodami i produktami pszczelimi będą czynne w sobotę 1 października od godziny 10.00 do 16.00. Piknik, którego motywem przewodnim są pszczoły, miód i pszczelarze - organizują: Starostwo Powiatowe w Oławie, Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie oraz Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Oława.